skip to Main Content

Maket Bıçağı Ucu Nasıl Kırılır

Maket bıçağı  bir çok farklı kesim işlemi için kullanılmasına rağmen bir çok insan maket bıçağı ucunun nasıl kırılması gerektiğini bilmiyor yada güvenli olmayan yöntemlerle kırmaya çalışıyor. Siz de maket bıçağı ucunun güvenli bir şekilde nasıl kırılması gerektiğini merak ediyorsanız bu yazımızda aradığınız cevabı bulacaksınız.

Gelin dört adımda maket bıçağı ucu güvenle nasıl kırılır görelim.

1. Adım
Kırma İşlemi için Bir Pense Kullanın

Maket Bıçağınızın ucunu kırmadan önce daha güvenli bir kırma işlemi için pense kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece bıçak ucunu daha sıkı kavrayabilir daha az kuvvet uygulayarak kırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

2. Adım
Bıçak Ucunu Sıkıca Kavrayın

Penseniz ile maket bıçağı ucunu sıkıca kavrayın.  Bıçak ucu kırım çizgilerine yakın noktalardan kavradığınızda daha kolay ve güvenli kırma işlemi yapabilirsiniz. Bıçak ucunu sıkıca kavradıktan sonra aşağı yönde kuvvet uygulayarak maket bıçağınızın ucunu kırabilirsiniz.

3. Adım
Kırma İşlemi

Uygulanan kontrollü kuvvet ile maket bıçağınızın ucunu güvenli bir şekilde kırabilirsiniz. Pense kullanıldığı için kırılan bıçak ucu herhangi bir yere fırlamayacak ve istenilmeyen bir kazaya sebep olmayacaktır.

4. Adım
Kırma İşlemi Sonrası Tavsiyeler

Kırma işlemi tamamlandıktan sonra maket bıçağınızın kalan uçlarıyla kesim işlemlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz. Kırılan uçları kapalı bir haznede biriktirerek muhafaza edebilir ve olası kazaların önüne geçebilirsiniz.

Back To Top